VANEP

OPRAVY MOTORŮ

Provádíme opravy všech typů motorů. Dále také bežné opravy nákladních vozidel a autobusů.

Dodáváme také kompletní nové bloky či polomotory na řadu nákladních vozů – zejména IVECO, MAN, MERCEDES – BENZ, ale i mnoho dalších. Vždy je nutné provést jednoznačnou identifikaci vozu, nejlépe podle kódu motoru nebo VIN vozidla. Veškeré nové motory a polomotory jsou plnohodnou náhradou a jsou sestaveny z komponentů od výrobců dodávajích své produkty do OE i do aftermarketu.

OPRAVY HLAV VÁLCŮ

Opravy hlav válců na všechny typy automobilů osobních i nákladních, lodních motorů, stavebních i zemědělských strojů apod.

Vanep se specializuje na opravy hlav válců motorů. K poškození hlav motorů dochází z různých příčin, většinou následkem poruch chlazení nebo rozvodového mechanismu a mazání.

Repasovaná hlava
svou užitnou hodnotou ve většině případů nahrazuje hlavu novou a to při podstatně menších finančních nárocích. Je vždy na vás, zda-li se rozhodnete pro hlavu novou nebo repasovanou. Opravy hlav válců se provádějí v nejvyšší kvalitě na zařízení firmy SUNNEN (USA), tlakové zkoušky hlav na těsnost na strojích firmy SERDI (Francie).

U opravy hlavy se provádí:
mytí, kompletní odstrojení, tlaková zkouška, broušení, zabroušení sedel případně jejich výměna, kontrola vodítek případně jejich výměna, zabroušení ventilů případně jejich výměna, kontrola vložek vstřikovačů případně jejich výměna a kompletace.

Dále pak provádíme kontrolu a opravy poškozených závitů nebo zalomení šroubu či svorníku.

BRUSÍRENSKÉ PRÁCE

Brusírenské práce provádíme na strojích a zařízeních předních výrobců (SUNNEN, SERDI).
  • broušení hlav
  • broušení bloků motorů
  • broušení všech druhů klikových hřídelí
  • kontrola klikových hřídelí (trhliny)
  • broušení setrvačníků
  • vrtání a honování vložek válců
  • opravy a úhlování ojnic